Maltepe Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü

 

Sokaktaki dostlarımızın kahramanı olun!

İlan Kategorisi:

Açıklama

Adres: Aydınevler Mahallesi, Fener Sokak, No:4
Telefon: (0216) 441 21 46
Sahipsiz Hayvan Aşılama ve Tedavi Merkezi – Telefon: (0216) 459 12 72
18.00-24.00 arası: (0216) 458 99 99

http://www.maltepe.bel.tr/

VETERİNERLİK FAALİYETLERİ HİZMET BİRİMLERİ
Sahipsiz Hayvan Aşılama ve Tedavi Merkezi:
https://www.maltepe.bel.tr/hizmetlerimiz/maltepe-belediyesi-hizmet-birimleri

 

VETERİNERLİK FAALİYETLERİ HİZMET BİRİMLERİ

Sahipsiz Hayvan Aşılama ve Tedavi Merkezi

Merkezimiz Aydınevler Mahallesi Fener Sokak No:4 de hizmet yürütmektedir. Sahipsiz Hayvan Aşılama ve Tedavi Merkezimizde ilçemizde bulunan sokak hayvanlarına yardımcı olunmaktadır.   Merkezimizde görevli olan Veteriner Hekimlerimiz, Veteriner Sağlık Çalışanlarımız ve hizmet personelimiz hafta içi 08.30- 24.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Hafta sonu cumartesi günleri 8.30-17.00 saatleri arası hayvan sağlığı hizmeti verilmektedir. Merkezimizin kapalı olduğu saatlerde yaşanan acil vakalarda ise yaralanan sahipsiz hayvanlar ekiplerimizce alınarak ivedilikle İ.B.B Hayvan Sağlığı Merkezlerine tedavi edilmek üzere teslim edilmektedir. Sahipsiz sokak hayvanlarının rehabilite edilmek üzere toplanması, yaralı hayvanların taşınması, nakilleri ya da tedavisi tamamlanan hayvanların alındıkları alanlara geri bırakılması için üç aracımız ve personelimiz haftanın yedi günü 08.30-24.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Müdürlüğümüze gelen başvurulara dayanarak;  ekiplerimiz ya da hayvan sever vatandaşlarımız tarafından merkezimize getirilen sokak hayvanlarının muayeneleri yapılmaktadır. Teşhis ve tedavileri yapılan hayvanlar alındıkları alanlara geri bırakılmaktadır. Tedavisi devam eden hayvanlarımız ise tedavi merkezimizdeki “box”larda iyileşene kadar misafir edilmektedir ya da protokol dâhili ortak olduğumuz İBB Tuzla Geçici Hayvan Barınağına gönderilmektedir.

Merkezimizde, hasta can dostlara teşhis, tedavi ve operasyonlar yapılmaktadır. Olanaklarımız çerçevesinde kısırlaştırma, extremite ve kuyruk ampütasyonları, göz ekstirpasyonu operasyonları ve cerrahi müdahaleler yapılmaktadır.

Rehabilite olmamış can dostlar, hayvan sağlığı ekiplerimizce alınarak rehabilite edilmek üzere, protokolle paydaşı olduğumuz İ.B.B Tuzla Geçici Hayvan Bakımevine götürülmekte, burada kısırlaştırılıp, aşılanıp, küpelenmekte daha sonra alındıkları ortamlara geri bırakılmaktadırlar.

Sıcak yaz günlerinde, kapınızın önüne bir kap su koymayı unutmayınız. Zira her damla su sokaktaki CAN DOSTLARIMIZ için hayat demektir.

Bu ilanı paylaş:

29.09.2021 13:59

127 gün, 22 saat

İlan No 8084 20572 toplam görüntüleme, bugün 12

İlan sahibi hakkında bilgiler:

Kapat

İlan Sahibi Mesaj Gönder (Giriş Yap)
Belediye ile iletişime geçmek isterseniz,
ilandaki numaralarla iletişime geçin
Her yerde!

Belediye veya hayvan barınağı ile iletişime geçmek isterseniz, lütfen ilandaki numaralar veya e-posta ile iletişime geçin.
Bu kullanıcının tüm ilanları Kirikkuyruk.com tarafından oluşturulmuştur.

Sosyal medya hesaplarım
Şifre Değiştir

Yorumlar:

Değerlendirme & Yorumlar

3.5 Ortalama
(3)
5 stars
1
4 stars
1
3 stars
0
2 stars
0
1 star  
1

Düşüncelerinizi diğer ziyaretçilerle paylaşın.

Yorum yaz →
 1. Verdikleri hizmet mükemmel
  Gülşen Boz - 15.10.2020

  Maltepe Bağlarbaşı Mahallesindeki yavru kedide rektumun prolapsusu olduğunu farkettik ve hemen Maltepe Belediyesi Veteriner işlerini aradık. Sağolsunlar hemen geldiler kediyi tedaviye götürdüler. 3 gün sonra bizi tekrar arayıp kedinin ameliyatının başarılı geçtiğini ve kediyi geri teslim edecekleri bilgisini verdiler. Yavru kedimizi sağ salim teslim ettiler. Şuan sağlıklı bir şekilde koşuşturuyor. Verdikleri hizmet mükemmel. Herşey için tekrar teşekkür ederiz. Allah razı olsun.

 2. Asla ama asla ilgilenmiyorlar
  Songül ÇOLAKOĞLU - 17.11.2020

  Asla ama asla ilgilenmiyorlar

 3. maltepe/ fındıklıda köpeklerin ayakları kırılmış
  ÜLKAN - 29.10.2021

  maltepe/ FINDIKLI GOLD CENTER ADLI ORMAN GEZİNME ALANI ÜZERİNDE ,
  2 GÜNDÜR İKİ KÖPEK AYAKLAR ÜZERİNE BASAMIYOR,, ÇOK PERİŞANLAR,,
  2 GÜNDÜR YİYECEK GÖTÜRÜYORUM,, FAKAT AYAKLARINA YA BİRŞEY BATMIŞ YADA OTOMOBİL ÇİĞNEMİŞ,,,,LÜTFEN YARDIM EDİN

  KÖPEKLERİN BULUNDUĞU YER, GOLDCENTER FINDIKLI ORMANINDAN GİRİŞ KAPISINDA ZEKİNİN YERİ DİYE BİRYER ,,,, BULUNUYOR ORADA YATIYORLAR,
  benim telefonum,,,,,,534 403 93 73 ararsanız yeri tarif ederim,,

Bu ilan için yorum yaz

Kirikkuyruk.com’u takip edin: