Maltepe Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü

 

Sokaktaki dostlarımızın kahramanı olun!

İlan Kategorisi:

AÇIKLAMA:

Maltepe Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü
Adres:
Aydınevler Mahallesi, Fener Sokak, No:18
Telefon: (0216) 441 21 46
Sahipsiz Hayvan Aşılama ve Tedavi Merkezi – Telefon: (0216) 459 12 72
18.00-24.00 arası: (0216) 458 99 99

www.maltepe.bel.tr/

T.C. MALTEPE BELEDİYE

Çağrı Merkezi: 444 17 06
Faks: 0216 441 62 04

WhatsApp Şikayet Hattı: 0539 563 92 99

e-posta: info@maltepe.bel.tr

Kayıtlı Elektronik Posta: maltepebelediyesi@hs01.kep.tr

 

VETERİNERLİK FAALİYETLERİ HİZMET BİRİMLERİ

Sahipsiz Hayvan Aşılama ve Tedavi Merkezi

Merkezimiz Aydınevler Mahallesi Fener Sokak No:4 de hizmet yürütmektedir. Sahipsiz Hayvan Aşılama ve Tedavi Merkezimizde ilçemizde bulunan sokak hayvanlarına yardımcı olunmaktadır.   Merkezimizde görevli olan Veteriner Hekimlerimiz, Veteriner Sağlık Çalışanlarımız ve hizmet personelimiz hafta içi 08.30- 24.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Hafta sonu cumartesi günleri 8.30-17.00 saatleri arası hayvan sağlığı hizmeti verilmektedir. Merkezimizin kapalı olduğu saatlerde yaşanan acil vakalarda ise yaralanan sahipsiz hayvanlar ekiplerimizce alınarak ivedilikle İ.B.B Hayvan Sağlığı Merkezlerine tedavi edilmek üzere teslim edilmektedir. Sahipsiz sokak hayvanlarının rehabilite edilmek üzere toplanması, yaralı hayvanların taşınması, nakilleri ya da tedavisi tamamlanan hayvanların alındıkları alanlara geri bırakılması için üç aracımız ve personelimiz haftanın yedi günü 08.30-24.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Müdürlüğümüze gelen başvurulara dayanarak;  ekiplerimiz ya da hayvan sever vatandaşlarımız tarafından merkezimize getirilen sokak hayvanlarının muayeneleri yapılmaktadır. Teşhis ve tedavileri yapılan hayvanlar alındıkları alanlara geri bırakılmaktadır. Tedavisi devam eden hayvanlarımız ise tedavi merkezimizdeki “box”larda iyileşene kadar misafir edilmektedir ya da protokol dâhili ortak olduğumuz İBB Tuzla Geçici Hayvan Barınağına gönderilmektedir.

Merkezimizde, hasta can dostlara teşhis, tedavi ve operasyonlar yapılmaktadır. Olanaklarımız çerçevesinde kısırlaştırma, extremite ve kuyruk ampütasyonları, göz ekstirpasyonu operasyonları ve cerrahi müdahaleler yapılmaktadır.

Rehabilite olmamış can dostlar, hayvan sağlığı ekiplerimizce alınarak rehabilite edilmek üzere, protokolle paydaşı olduğumuz İ.B.B Tuzla Geçici Hayvan Bakımevine götürülmekte, burada kısırlaştırılıp, aşılanıp, küpelenmekte daha sonra alındıkları ortamlara geri bırakılmaktadırlar.

Sıcak yaz günlerinde, kapınızın önüne bir kap su koymayı unutmayınız. Zira her damla su sokaktaki CAN DOSTLARIMIZ için hayat demektir.

Doğrulanmış kullanıcı

01.07.2023 11:57

46 gün, 14 saat

İlan No 8084 41833 toplam görüntüleme, bugün 38

İlan Sahibi

Avatar of Kirikkuyruk_dan_ilan

Kirikkuyruk_dan_ilan

Üyelik Tarihi: 23.04.2022
Belediye veya hayvan barınağı ile iletişime geçmek isterseniz, lütfen ilandaki numaralar veya e-posta ile iletişime geçin. Bu kullanıcının tüm ilanları Kirikkuyruk.com tarafından oluşturulmuştur.

İlan sahibine mesaj gönder

İlan sahibine mesaj gönder

İlan sahibine mesaj göndermek için üye girişi yapmanız gerekir.

YORUMLAR:

Değerlendirme & Yorumlar

3 Ortalama
(4)
5 stars
1
4 stars
1
3 stars
0
2 stars
0
1 star  
2

Düşüncelerinizi diğer ziyaretçilerle paylaşın.

Yorum yaz →
 1. Verdikleri hizmet mükemmel
  Gülşen Boz - 15.10.2020

  Maltepe Bağlarbaşı Mahallesindeki yavru kedide rektumun prolapsusu olduğunu farkettik ve hemen Maltepe Belediyesi Veteriner işlerini aradık. Sağolsunlar hemen geldiler kediyi tedaviye götürdüler. 3 gün sonra bizi tekrar arayıp kedinin ameliyatının başarılı geçtiğini ve kediyi geri teslim edecekleri bilgisini verdiler. Yavru kedimizi sağ salim teslim ettiler. Şuan sağlıklı bir şekilde koşuşturuyor. Verdikleri hizmet mükemmel. Herşey için tekrar teşekkür ederiz. Allah razı olsun.

 2. Asla ama asla ilgilenmiyorlar
  Songül ÇOLAKOĞLU - 17.11.2020

  Asla ama asla ilgilenmiyorlar

 3. maltepe/ fındıklıda köpeklerin ayakları kırılmış
  ÜLKAN - 29.10.2021

  maltepe/ FINDIKLI GOLD CENTER ADLI ORMAN GEZİNME ALANI ÜZERİNDE ,
  2 GÜNDÜR İKİ KÖPEK AYAKLAR ÜZERİNE BASAMIYOR,, ÇOK PERİŞANLAR,,
  2 GÜNDÜR YİYECEK GÖTÜRÜYORUM,, FAKAT AYAKLARINA YA BİRŞEY BATMIŞ YADA OTOMOBİL ÇİĞNEMİŞ,,,,LÜTFEN YARDIM EDİN

  KÖPEKLERİN BULUNDUĞU YER, GOLDCENTER FINDIKLI ORMANINDAN GİRİŞ KAPISINDA ZEKİNİN YERİ DİYE BİRYER ,,,, BULUNUYOR ORADA YATIYORLAR,
  benim telefonum,,,,,,534 403 93 73 ararsanız yeri tarif ederim,,

 4. Hamile değil dedi!!!
  patiseverrrr89 - 19.08.2022

  1 gün önce sokakta baktığımız kedimizi götürdüm düşük yapıyo olabilir kan geliyo dedim. Baktılar hamile değil bu kedi bişeyi yok diyip gönderdiler bugün kedim 3 yavrusunu düşük yaptı. Keşke lafınıza güvenmeseydim başka veterinere götürseydim. Emin değilsen iş yapmayı bilmiyosan karşındakini kandırmıcaksın. Bilmiyorum ben anlamıyorum gerekli aletim yok diceksin insanları kandırmayın. Bu kediye bir şey olsaydı düşük yaparken vebalini sen mi verecektin. Her yere şikayet edeceğim. Canımızdan can gitti

Bu ilan için yorum yaz