Maltepe Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü

 

Bizi takip edin:

Sokaktaki dostlarımızın kahramanı olun!

İlan Kategorisi:

Detaylar

Telefon0216-4412146
Detaylar7/24 Açık
İlİstanbul
İlçeMaltepe
SokakFener Sokak No:18

Açıklama

Adres: Aydınevler Mahallesi, Fener Sokak, No:4
Telefon: (0216) 441 21 46
Sahipsiz Hayvan Aşılama ve Tedavi Merkezi – Telefon: (0216) 459 12 72
18.00-24.00 arası: (0216) 458 99 99

http://www.maltepe.bel.tr/

VETERİNERLİK FAALİYETLERİ HİZMET BİRİMLERİ
Sahipsiz Hayvan Aşılama ve Tedavi Merkezi:
https://www.maltepe.bel.tr/hizmetlerimiz/maltepe-belediyesi-hizmet-birimleri

 

VETERİNERLİK FAALİYETLERİ HİZMET BİRİMLERİ

Sahipsiz Hayvan Aşılama ve Tedavi Merkezi

Merkezimiz Aydınevler Mahallesi Fener Sokak No:4 de hizmet yürütmektedir. Sahipsiz Hayvan Aşılama ve Tedavi Merkezimizde ilçemizde bulunan sokak hayvanlarına yardımcı olunmaktadır.   Merkezimizde görevli olan Veteriner Hekimlerimiz, Veteriner Sağlık Çalışanlarımız ve hizmet personelimiz hafta içi 08.30- 24.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Hafta sonu cumartesi günleri 8.30-17.00 saatleri arası hayvan sağlığı hizmeti verilmektedir. Merkezimizin kapalı olduğu saatlerde yaşanan acil vakalarda ise yaralanan sahipsiz hayvanlar ekiplerimizce alınarak ivedilikle İ.B.B Hayvan Sağlığı Merkezlerine tedavi edilmek üzere teslim edilmektedir. Sahipsiz sokak hayvanlarının rehabilite edilmek üzere toplanması, yaralı hayvanların taşınması, nakilleri ya da tedavisi tamamlanan hayvanların alındıkları alanlara geri bırakılması için üç aracımız ve personelimiz haftanın yedi günü 08.30-24.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Müdürlüğümüze gelen başvurulara dayanarak;  ekiplerimiz ya da hayvan sever vatandaşlarımız tarafından merkezimize getirilen sokak hayvanlarının muayeneleri yapılmaktadır. Teşhis ve tedavileri yapılan hayvanlar alındıkları alanlara geri bırakılmaktadır. Tedavisi devam eden hayvanlarımız ise tedavi merkezimizdeki “box”larda iyileşene kadar misafir edilmektedir ya da protokol dâhili ortak olduğumuz İBB Tuzla Geçici Hayvan Barınağına gönderilmektedir.

Merkezimizde, hasta can dostlara teşhis, tedavi ve operasyonlar yapılmaktadır. Olanaklarımız çerçevesinde kısırlaştırma, extremite ve kuyruk ampütasyonları, göz ekstirpasyonu operasyonları ve cerrahi müdahaleler yapılmaktadır.

Rehabilite olmamış can dostlar, hayvan sağlığı ekiplerimizce alınarak rehabilite edilmek üzere, protokolle paydaşı olduğumuz İ.B.B Tuzla Geçici Hayvan Bakımevine götürülmekte, burada kısırlaştırılıp, aşılanıp, küpelenmekte daha sonra alındıkları ortamlara geri bırakılmaktadırlar.

Sıcak yaz günlerinde, kapınızın önüne bir kap su koymayı unutmayınız. Zira her damla su sokaktaki CAN DOSTLARIMIZ için hayat demektir.

Paylaş:

29.09.2021 13:59

340 gün, 23 saat

İlan No 8084 15038 toplam görüntüleme, bugün 23
Sokaktaki dostlarımızın kahramanı olun!
KirikKuyruk tarafindan eklenen ilanlar

KirikKuyruk tarafindan eklenen ilanlar

İlan sahibi Üyelik Tarihi: 10.06.2020

İlan sahibine mesaj gönder

İlan sahibine mesaj gönder

İlan sahibine mesaj göndermek için üye girişi yapmanız gerekir.

Değerlendirme & Yorumlar

3 Ortalama
(2)
5 stars
1
4 stars
0
3 stars
0
2 stars
0
1 star  
1

Düşüncelerinizi diğer ziyaretçilerle paylaşın.

Yorum yaz →
 1. Avatar
  Verdikleri hizmet mükemmel
  Gülşen Boz - 15.10.2020

  Maltepe Bağlarbaşı Mahallesindeki yavru kedide rektumun prolapsusu olduğunu farkettik ve hemen Maltepe Belediyesi Veteriner işlerini aradık. Sağolsunlar hemen geldiler kediyi tedaviye götürdüler. 3 gün sonra bizi tekrar arayıp kedinin ameliyatının başarılı geçtiğini ve kediyi geri teslim edecekleri bilgisini verdiler. Yavru kedimizi sağ salim teslim ettiler. Şuan sağlıklı bir şekilde koşuşturuyor. Verdikleri hizmet mükemmel. Herşey için tekrar teşekkür ederiz. Allah razı olsun.

 2. Avatar
  Asla ama asla ilgilenmiyorlar
  Songül ÇOLAKOĞLU - 17.11.2020

  Asla ama asla ilgilenmiyorlar

Bu ilan için yorum yaz