KirikKuyruk.com logo

Hakkımızda


Türkiye’deki sokak hayvanlarına adanmış ve dünyada bir ilk olan web portalı KirikKuyruk.com, birkaç gönüllü hayvansever tarafından 2013 yılında kurulmuştur. Herhangi bir geliri olmayan, gönüllü bir projedir. Resmi bir organizasyon olmadığı için herhangi bir şekilde bağış kabul etmemektedir. Amacı sokak hayvanlarına yardım eden iyi kalpli insanları bir araya getirip, sokak hayvanları için aradıkları her türlü yardıma ulaşabilmelerini sağlamaktır. Portalın kullanımı tamamen ücretsizdir.


Sokaktaki dostlarımızın kahramanı olun!

Her sokakta bir gönüllü, sokak hayvanları sorununun çözülmesine yeter.


Ne işe yarar?

Hayvanseverlerin, sokak hayvanlarına yardım ederken ihtiyaç duyabilecekleri (mama yardımı, taşıma kafesi, veteriner, insan gücü vb. bütün kategoriler) pek çok kategoride yardım aramalarını veya imkanları dahilinde diğer hayvanseverlere yardım teklif etmelerini ve harita sistemi sayesinde, ihtiyaç halindeki hayvanseverlerin bulundukları konumu işaretleyerek yakınlarında bulunan yardımlara kolayca ulaşmalarını sağlar.

“Yardım Arayanlar” ve “Yardım Teklif Edenler” kategorileri sayesinde tek seferde yakın mesafede bulunan tüm ilanlara ulaşılabilir.

Kayıp/bulunan hayvanlar, geçici/kalıcı yuva arayanlar ve onlar için zaman veya çaba sarf edebilecek kişiler için de kategoriler mevcuttur.

Bunların yanı sıra, herkesin sokak hayvanlarına yardım etmesine olanak sağlayacak eğitici video, poster, yararlı link ve görseller de yer almaktadır. https://kirikkuyruk.com/posterler/


Daha çok ilan, daha mutlu patiler!


Sizin ilanlarınıza ihtiyaç duyan hayvanlar:
Tüm hayvanseverlerin, ihtiyaç halinde, aradıkları yardıma doğru ve hızlı bir şekilde ulaşabilmeleri ve hayvanlara etkili bir şekilde yardım edilebilmeleri için bu portalı kurduk. Ancak, yardım malzemelerinin, veterinerlerin, belediyelerin vb. ihtiyaçların kolayca bulunabileceği büyük bir veri tabanı oluşturulabilmesi, yalnızca sizin desteğinizle mümkün olabilir. Portal, SİZİN sunacağınız imkanlara ihtiyaç duyan bir araçtır.

Sokak hayvanları için ne yapabilirim?
– Evcil hayvan taşıma kafesiniz, zamanınız, uzmanlığınız veya hayvanlar için sunabileceğiniz imkanlarınız varsa bu kategorilerde ücretsiz ilan verin.
– Hayvan dostu arkadaşlarınızı ilan vermeleri için teşvik edin. Böylece onlar da kendi bölgelerindeki sokak hayvanları ve hayvanseverlere destek olabilsinler.
– Yerel veterinerinizi, pet shop mağazanızı, tanıdığınız restoranları (yemek artıkları değerlendirilebilir) ilan vermeleri yönünde cesaretlendirin veya onlar adına siz yapın- (tüm ayrıntılarıyla).


KirikKuyruk.com fikri nasıl doğdu?
2013 yılında 2 hayvansever, sokaklarındaki vahşi bir sokak kedisini çatıdan kurtarmak için mücadele ediyorlardı. 2 hafta süren başarısız ve yorucu denemeler sonrası kedi nihayet kurtarıldı. Onların bu çabası şu soruyu akıllara getirdi: “Neden sokak hayvanlarına ve hayvanseverlere yardım eden bir portal yok?”
Böylece BustedTails.com / Kirikkuyruk.com fikri ve konsepti doğmuş oldu. Ancak 2 gönüllünün bu fikri, boş zamanlarında kendi imkanlarıyla, gerçekten işleyen bir portala dönüştürmeleri 2.5 yıldan fazla zaman aldı.