Hakkımızda

  • Sokaktaki dostlarımızın kahramanı olun!
  • Daha çok ilan, daha mutlu patiler!
  • Her sokakta bir gönüllü, sokak hayvanları sorununun çözülmesine yeter.

Türkiye’nin ilk sokak hayvanları portalı KirikKuyruk.com yayında!

Dünyada bir ilk olan ve Türkiye’deki sokak hayvanlarına adanan web portalı KirikKuyruk.com, hayvanseverlere, sokak hayvanları ile ilgili aradıkları her türlü yardıma ulaşma imkanı sunuyor. Kendilerini hayvanlara adamış iyi kalpli insanları bir araya getirip, onlara yardım etmeyi ve güçlü, yerel bir hareket yaratmayı hedefliyor.

Sokak hayvanlarına yardım mı etmek istiyorsun?
Sen ücretsiz ilan vermezsen, yardıma ihtiyacı olan hayvanlara yardım ulaşamaz!

KirikKuyruk.com’a Nasıl Ücretsiz İlan Verilir?
https://kirikkuyruk.com/kk_videolar/

Daha çok ilan, daha mutlu patiler!

KirikKuyruk.com basında

Daha çok ilan, daha mutlu patiler

Mottosu: “Sokaktaki dostlarımızın kahramanı olun!”

Harita sistemi üzerine kurulu portal sayesinde, hayvanseverler, pek çok farklı kategoride arama yapıp, imkan veya ihtiyaçlarına uygun gönderiler paylaşabilecekler. Bireyler veya yetkili kurumlar fark etmeksizin herkes gönderileriyle ihtiyaç sahibi dostlarımızın yerini bildirebilecek, onlara yardım edebilecek, veteriner veya malzeme desteği (mama yardımı, kapan, taşıma kafesi, eldiven vb.) bulabilecekleri pek çok ilana kolayca ulaşabilecekler.
Yeni eklenen “Yardım Arayanlar” ve “Yardım Teklif Edenler” kategorileriyle tek seferde tüm ilanlara ulaşmaları da mümkün.
KirikKuyruk.com’da, geçici/kalıcı yuva arayan hayvanlar ve onlar için zaman veya çaba sarf edebilecek kişiler için de kategoriler mevcut.
Bunların yanı sıra, herkesin sokak hayvanlarına yardım etmesine olanak sağlayacak eğitici video, poster, yararlı link ve görseller de yer almaya devam edecek. (https://kirikkuyruk.com/posterler/)

 

Eğitici Poster

Ücretsiz indirebilir ve paylaşabilirsiniz.

Sizin ilanlarınıza ihtiyaç duyan hayvanlar:
Tüm hayvanseverler, ihtiyaç halinde, aradıkları yardıma doğru ve hızlı bir şekilde ulaşabilecek ve hayvanlara etkili bir şekilde yardım edilebilecekler. Ancak, yardım malzemelerinin, veterinerlerin, belediyelerin vb. kolayca bulunabileceği büyük bir veri tabanı oluşturulabilmesi, yalnızca sizin desteğinizle mümkün olabilir. Portal, SİZİN sunacağınız imkanlara ihtiyaç duyan bir araç.
Türkiye’deki tüm sokak hayvanlarının desteğinize ihtiyacı var!
– Kafesiniz, zamanınız, uzmanlığınız veya sunabileceğiniz imkanlarınız varsa kendi ilanlarınızı paylaşın.
– Hayvan dostu arkadaşlarınızı ilan paylaşmaları için teşvik edin. Böylece onlar da kendi bölgelerindeki sokak hayvanları ve hayvanseverlere destek olabilsinler.
– Yerel veterinerinizi, pet shop mağazanızı, tanıdığınız restoranları (yemek artıkları değerlendirilebilir) ilan paylaşmaları yönünde cesaretlendirin veya onlar adına siz yapın- (tüm ayrıntılarıyla).

KirikKuyruk.com fikri nasıl doğdu?
2013 yılında 2 hayvansever, sokaklarındaki vahşi bir sokak kedisini çatıdan kurtarmak için mücadele ediyorlardı. 2 hafta süren başarısız ve yorucu denemeler sonrası kedi nihayet kurtarıldı. Onların bu çabası şu soruyu akıllara getirdi: “Neden sokak hayvanlarına ve hayvanseverlere yardım eden bir portal yok?”
Böylece BustedTails.com / Kirikkuyruk.com fikri ve konsepti doğmuş oldu. Ancak 2 gönüllünün bu fikri, boş zamanlarında kendi imkanlarıyla, gerçekten işleyen bir portala dönüştürmeleri 2.5 yıldan fazla zaman aldı.
2014 sonbaharında, yalnızca projenin program yazılımını yapabilecek kişilere ödenmesi için bir bağış kampanyası başlatıldı. Hedeflenen miktara ulaşılamadığından herhangi bir ödeme alınamadı. Ancak bağış için hazırlanan tanıtım videosu tüm Türkiye’de 400.000’den fazla izlendi ve 16.500’den fazla paylaşıldı.
Lütfen KirikKuyruk.com’un bütçesi olmayan, gönüllü bir proje olduğunu unutmayın.
KirikKuyruk.com, resmi bir organizasyon olmadığı için herhangi bir şekilde bağış kabul etmemektedir.

Daha çok ilan, daha mutlu patiler!

KirikKuyruk.com nasıl kullanılır?

Kırık Kuyruk Kullanım Videoları

Yardım e-postalarınız spam dosyanızda kaybolmasın!

Spam dosyanızı sık sık kontrol ediniz

veya admin@kirikkuyruk.com adresini, adres listenize ekleyerek,
kirikkuyruk.com portalı üzerinden gelen e-postaların spam dosyanıza gitmesine engel olunuz.