HomeİlanKurumlar & AktivitelerBelediye VeterinerleriÜsküdar Belediyesi – Çavuşdere Klinik – Minik Dostlar Kliniği
6 ay önce paylaşıldı
11558 kez görüntülendi
Kurumlar & Aktiviteler
Belediye Veterinerleri

Üsküdar Belediyesi – Çavuşdere Klinik – Minik Dostlar Kliniği

Mimar Sinan, Çavuşdere Cd. No:35, 34672 Üsküdar/İstanbul, Türkiye Haritada göster
Bu ilanı favorilerine ekle ve paylaş:

Bu İlanla İlgili Önemli Bilgi:

Sokak Hayvanlarına İndirim
Sokak Hayvanlarına Ücretsiz
Ameliyathane
İyileşme Odası
Röntgen Cihazı
Ultrason
Yoğun Bakım

444 0 875

İletişim:
https://www.uskudar.bel.tr/tr/main/pages/iletisim/7

 

Klinik Hizmetleri / Minik Dostlar Kliniği

https://www.uskudar.bel.tr/tr/main/pages/klinik-hizmetleri-minik-dostlar-klinigi/492

“Üsküdar’da yaşayan sahipsiz sokak hayvanlarının daha iyi şartlarda tedavi olmalarını sağlamak amacıyla kurulan Minik Dostlar Kliniği’nde günde 25 ameliyat yapılmakta, ortalama 150 hayvan muayene edilmektedir. 2019 yılında açılan Minik Dostlar Cerrahi Bölümü ile birlikte 2 yeni ameliyathane, personel odaları, röntgen odası, laboratuvar, postoperatif odası Minik Dostlar kliniğimize kazandırılmıştır.

 Minik Dostlar Kliniğimiz, hafta içi (Pazartesi-Cuma) 08:30-21:00, saatleri arasında yaralı, hasta ve bakıma muhtaç sokak hayvanlarına hizmet vermektedir.

Aynı zamanda Minik Dostlar Saha Ekiplerimiz, Minik Dostlar Ambulansımız ve Minik Dostlar Saha aracımız hafta içi 08:30-22:00 saatleri arasında yaralı, hasta ve bakıma muhtaç sokak hayvanlarına yardımcı olmaktadır.

Adres: Mimar Sinan Mah. Çavuşdere Cad. No: 35 Üsküdar/İstanbul

444 0 875 -2810/2811″

 

 

Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Hizmetleri

https://www.uskudar.bel.tr/tr/main/pages/gecici-hayvan-bakimevi-ve-rehabilitasyon-hizm/493

“Geçici Hayvan Rehabilitasyon Merkezi

Üsküdar Belediyesi Geçici Hayvan Rehabilitasyon Merkezimiz 1 kedi tedavi birimi, 1 enfeksiyonlu tedavi ünitesi, sokak köpeklerinin tedavi ve bakımlarının yapıldığı üniteler, kanatlı hayvan tedavi üniteleri, ameliyathane, hayvan aşevi, hayvan serbest gezim alanı, depolar, personel odaları, misafir bekleme odasından oluşmaktadır.

Tedavi merkezimiz 150 köpek, 80 kedi, 20 kanatlı hayvan ve çeşitli kemirgenleri misafirler edebilecek kapasiteye sahiptir. Geçici Hayvan Rehabilitasyon Merkezimizde Üsküdar ilçesinden hayvan ambulansı ve hayvan nakil aracı ile alınan sokak hayvanlarının tedavi ve bakımları yapılmaktadır. Tedavi uygulamaları sonrasında alınan bu hayvanlar bölgelerine bırakılmaktadır.

Aynı zamanda Veteriner İşleri Müdürlüğü olarak hem ​halk sağlığını korumada hem de çevre sağlığının temininde bilinçli bir şekilde hayvan sevgisini inşa etmek ve sahipsiz hayvanları sahiplendirmek için çalışmalar yapılmaktadır.

Yıl içerisinde üniversite, lise, ortaokul ve ilköğretim okullarında okuyan öğrencilerin hayvan sevgisi bilincinin oluşturulabilmesi için merkezimize gezileri sağlanmaktadır. Ayrıca çeşitli atölye çalışmaları ile hayvan sevgisi bilinci oluşturulmaktadır.

Merkezimizde gönüllülerimiz katkı sağlanmaktadır. Üsküdar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğüne başvurarak ‘Üsküdar Gönüllüsü’ kaydını oluşturan gönüllüler merkezimizde haftanın belli günlerinde çalışmalarımıza katkı sağlamaktadır.

Merkezimizde, röntgen, kan sayım cihazı, ultrason gibi cihazlarımızla kırık ameliyatları, göz ve kulak ameliyatları ve kısırlaştırma operasyonları alanında uzman hekimlerimiz tarafından yapılmaktadır.

Sizler de bu canlara sıcak bir yuva olmak isterseniz merkezimizi ziyaret edebilirsiniz. Merkezimizin ziyaret saatleri hafta içi 10.30-15.30, hafta sonu 10.30-15.30 saatleri arasındadır.”

“Sokak Hayvanlarının Rehabilitasyonu

Sokak köpekleri, köpek toplama ekiplerimiz tarafından usulüne uygun uyutulur ve rehabilite edilmek üzere araçla Üsküdar Sokak Hayvanlarını Barındırma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne götürülür.

Gerekli kontrol yapıldıktan sonra kısırlaştırma yapılması için anesteziye alınır ve ameliyat odasına taşınır.

Veteriner hekim tarafından ameliyatı yapılarak kısırlaştırılırken, veteriner teknikeri tarafından da kuduz aşısı yapılıp, kulak küpesi takılarak gerekli kayıtlar yapılır.

Ameliyatı biten hayvan müşahade odasına alınarak, belli bir iyileşme süreci sonunda ilgili yasa ve yönetmelik doğrultusunda alındığı yere geri bırakılır.​​”

 

 

Veteriner Hizmetlerimiz: https://www.uskudar.bel.tr/tr/main/pages/veteriner-hizmetlerimiz/491

 

ÇAVUŞDERE KLİNİK
Mimar Sinan Mah. Çavuşdere Cad. No:35 Üsküdar / İstanbul
+90 (216) 531 30 00
+90 (549) 798 11 97
+90 (216) 444 08 75

ÜSKÜDAR HEKİMBAŞI GEÇİCİ HAYVAN BAKIM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ
Hekimbaşı Mah. Hemka Sok. Asfalt döküm fabrikası alt yolu Hekimbaşı / Ümraniye
+90 (216) 630 22 34
+90 (549) 772 33 72


HAYVAN AMBULANSI
Üsküdar İlçesi sınırlarında yaralanan, hasta vs. durumlar nedeniyle ihtiyacı olan hayvanlara acil müdahalelerde bulunarak, Hekimbaşı merkeze gitmeden sahada tedavi etmek amaçlanmaktadır.  Ambulansımızda sahada müdahale ekipmanları mevcuttur. Veteriner hekim veya Veteriner Tekniker tarafından vakalara müdahale yapılmaktadır. Takip gerektiren durumlarda hayvanlar alınarak Hekimbaşı Rehabilitasyon merkezimize gönderilmektedir.

Sabah saat  08.30 – 17.00 arasında hizmet verilmektedir. Bu saatler haricinde Büyükşehir Belediyesi Veteriner hizmetlerine yönlendirilmektedir.

BARINAKTA BAKIM
https://www.uskudar.bel.tr/tr/hayvanbarinagi/pages/barinakta-bakim/364

Köpeklerimiz terk edilen veya Üsküdar İlçesi sınırlarında yardıma muhtaç olan hayvanlardan oluşuyor. Travma yaşamış hayvanları sahiplendirip tekrar geri barınağa dönme gibi bir acı yaşatmak istemediğimiz için, sizi tanımamız ve sohbet edip emin olmamız gerekiyor. Bu sebeple öncelikli olarak barınakta bakım tavsiye ediyoruz. Barınağımız içinde hayvanlara bakım faaliyeti için belli kurallarımız vardır. Bu kurallara uymak barınaktaki misafir hayvanlarımızın fiziki ve psikolojik yapıları ve için son derece önemlidir.

 

Kötüye kullanım bildirin

İlan Sahibinin İletişim Detayları:

İletişim için açıklamadaki bilgileri kullanın
BELEDIYE'NIN HESABI DEĞIL
Üyelik Başlangıcı: 6 yıl
Kullanıcı çevrimdışı
İlan KirikKuyruk.com dan eklendi
Tüm ilanları görüntüle
Bu ilanı favorilerine ekle ve paylaş:

Yorumlar Hakkında

Bu kullanıcıyı yorumlamak için, yukarıdaki İlan sahibinin adına tıklayarak kullanıcı sayfasındaki formu kullanın. Aşağıdaki yorum formu sadece bu ilanı değerlendirecektir.

Yorum Yazın

Yorum yazmak için Giriş Yap veya Üye Ol
Bizi takip et:
Bu ilanı paylaş:

İşte 5 ana kategoriden 3'ü:

Yardım

Yardım

Aksesuar, Flight Volunteers, İnsan Gücü, Kapan, Mama Yardımı, Süt Annesi, Taşıma Kafesi, Tedavi Yardımı,
Ulaşım, YKB (Yakala,kısırlaştır,bırak)
Sahiplendirme & Geçici Yuva

Sahiplendirme & Geçici Yuva

Kedi, Köpek & Diğer Hayvanlar için Ömürlük Yuva & Geçici Yuva
Kayıp & Bulunan

Kayıp & Bulunan

Kedi, Köpek & Diğer Hayvanlar için Kayıp & Bulunan Kategorileri

Bu site reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.
Various icons created by logisstudio - Flaticon
Copyright ©2024 | KirikKuyruk.com | 2016'dan beri sokak hayvanlarına yardım ediyoruz.