KirikKuyruk.com nasıl kullanılır?

Metin: Pelin Yılmaz


İLK ADIM

Kirikkuyruk.com’a Nasıl Üye Olurum?

Derin bir nefes alın ve üşenmeyerek, sitemizin sağ üst köşesinde bulunan ‘Üye Ol’ butonuna tıklayın. Ben şifre hatırlamak ya da yeni üyelik yaratmak için e-mail vermekle uğraşmak istemiyorum derseniz, Facebook, Google ya da Twitter hesabınız ile de kolayca üye olabilirsiniz. Yani hepi topu 2 tıkla kirikkuyruk.com ailesine katılmanız mümkün. “Ben mobilden kullanacağım” diyenler için de üyelik işlemleri pek farklı değil. Sonra profilinizi nasıl şekillendireceğiniz size kalmış. Mesela biz profillerde tüylü bebelerinizin fotoğrafını görmeye bayılıyoruz.


İKİNCİ ADIM

Nasıl İlan Veririm?

Siteye üye olup, giriş yaptıktan sonra artık her şeye erişiminiz var demektir. Öncelikle nasıl ilan verebileceğinize dair kafanızdakileri netleştirelim. Sistem biraz karışık gibi gözükse de, aslında kullanması çok kolay. İlan vermek için sağ üstteki ‘Ücretsiz İlan Ver’ butonuna basıyor ve 5 ana ilan kategorisinden birini seçip, fotoğraf ve ek bilgileri paylaşarak kayıp, yuva, yardım gibi konularda ilanınızı verebilirsiniz.


ÜÇÜNCÜ ADIM

Nasıl Yardım Bulurum?

‘Yardım bulmak en zoru’ diye düşünmeyerek işe başlayın. Pozitif olmakta fayda var. Sitemizde yer alan ‘Kategoriler’ kısmına gelip, ihtiyacınıza göre sıralanan seçeneklerden birine tıkladıktan sonra, bulunduğunuz semti seçerek, size en yakın ilanları harita üzerinde görmeniz mümkün. Örneğin sokakta yaralı bir hayvan gördünüz fakat onu veterinere götürmek için ihtiyacınız olan taşıma kafesine sahip değilsiniz. Hemen kategorilerden “Yardım”a girip, “Taşıma Kafesi”ni seçiyor ve en yakın ücretsiz taşıma kafesi sağlayanları görebiliyorsunuz. Yani ihtiyacınızı belirledikten sonra gerisi çok kolay.

________________________________________________

İki kere kullandıktan sonra hepsine alışacaksınız. Yeter ki dört bacaklı yavrularımıza yardım için bir adım atalım.

Daha çok ilan, daha mutlu patiler!


  • Tüm ilanlar otomatik olarak Instagram, Facebook & Twitter hesaplarımızda paylaşılacaktır.

    “Ücretsiz” paylaşım sağlayıcısı sayesinde Instagram’da ayda sadece 50 ilan paylaşılabiliyor.
    Yalnızca Instagram formatına (1:1) uyumlu veya bu boyuta yakın fotoğraflı ilanlar otomatik olarak paylaşılır.
    Instagram hesabınızın gönderiye dahil edilmesini istiyorsanız, hesap isminizi açıklamaya ekleyiniz. Örneğin: @kirikkuyruk

Kirikkuyruk.com’un bağımsız bir web sayfası olduğunu unutmayın. Kirikkuyruk.com ilanları sosyal medya hesaplarımıza iletilmektedir. Tüm bilgileri görmek ve tüm fonksiyonları kullanmak için lütfen web sayfamızı ziyaret edin: https://kirikkuyruk.com/