Ayvalık Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü

 

Bizi takip edin:

Sokaktaki dostlarımızın kahramanı olun!

İlan Kategorisi:

Detaylar

Telefon4441066
İlBalıkesir
İlçeAyvalık

Açıklama

Paylaş:

444 10 66

AYVALIK BELEDİYESİ KÖPEK BARINAĞI
https://ayvalik.bel.tr/kopek-barinagi/

Sokakta yaşama şansı bulunmayan, yardıma muhtaç, yaşlı veya agresif köpekler barınağımızda refah içinde misafir edilmektedir. Barınağımızda misafir ettiğimiz dostlarımızın temel ihtiyacı olan beslenme sorununun aşılması için ekmek ve kaliteli kuru mama kullanılmaktadır.

Duyarlılık gösteren sivil toplum kuruluşları, esnaf ve vatandaşlarımızdan da yiyecek ve diğer malzemeler konusunda destek alınmaktadır.

Misafirlerimizin genel sağlık taraması, kuduz aşısı uygulamaları, barınak alanını da kapsayacak şekilde parazit mücadelesi, kontrolsüz üremenin önüne geçmek maksadıyla gerçekleştirilen kısırlaştırma operasyonları düzenli bir şekilde yapılmaktadır. Misafirlerimiz içerisinden sahiplenilebilecek olanlar kısırlaştırılarak, kuduz aşıları yapılmakta ve yeni sahiplerini beklemektedirler.

VETERİNERLİK HİZMETLERİ

Ayvalık İlçe sınırları içersinde bulunan sokak hayvanlarına yönelik yapılacak müdahaleleri, sokak hayvanlarına yönelik bilinçlendirme faaliyetlerini organize etmek ve İlçe sınırları içerisinde haşerelere karşı mücadele önlemi olarak ilaçlama faaliyetlerini kentin tüm noktalarında halkın hizmetine sunmakla yükümlüdür.

Bağlı diğer görevler ;

Sokak hayvanlarına yönelik yapılacak tedavi kısırlaştırma ve benzeri faaliyetler için yıllık plan hazırlamak , bu müdahaleler için gerekli ekipman ve malzemenin teminini yapmak.

Haşere ile mücadelede kullanılacak ekipmanın teminini ve takibini yapmak.

Sokak hayvanları için hayvan refahı kapsamında bilinçlendirme faaliyetleri oluşturmak için yıllık plan yapıp bu faaliyetler için gerekli ekipman ve malzemenin teminini yapmak.

Sokak hayvanları için yapılan faaliyetlerde destek alınacak bölüm/kuruluşlarla  gerekli koordinasyonu sağlamak.

Belediyemiz yönetim sistemleri politikasına ve stratejik plana uygun olarak yıllık bölüm bütçesinin ve yatırımın / cari projelerinin belirlenmesini ve gerçekleşmesini sağlamak.

WhatsApp Iletisim Hatti
0533 154 00 99 ve 0533 154 00 44

29.03.2021 13:59

188 gün, 22 saat

İlan No 8106 4585 toplam görüntüleme, bugün 10
Sokaktaki dostlarımızın kahramanı olun!
Avatar of KirikKuyruk tarafindan eklenen ilanlar

KirikKuyruk tarafindan eklenen ilanlar

İlan sahibi Üyelik Tarihi: 10.06.2020

İlan sahibine mesaj gönder

İlan sahibine mesaj gönder

İlan sahibine mesaj göndermek için üye girişi yapmanız gerekir.

Değerlendirme & Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Bu ilan için yorum yaz