Ayvalık Belediyesi Köpek Barinağı

 

Sokaktaki dostlarımızın kahramanı olun!

İlan Kategorisi:

AÇIKLAMA:

AYVALIK BELEDİYESİ KÖPEK BARINAĞI
Sefa Çamlık, 10400 Ayvalık/Balıkesir
https://ayvalik.bel.tr/kopek-barinagi/

Sokakta yaşama şansı bulunmayan, yardıma muhtaç, yaşlı veya agresif köpekler barınağımızda refah içinde misafir edilmektedir. Barınağımızda misafir ettiğimiz dostlarımızın temel ihtiyacı olan beslenme sorununun aşılması için ekmek ve kaliteli kuru mama kullanılmaktadır.

Duyarlılık gösteren sivil toplum kuruluşları, esnaf ve vatandaşlarımızdan da yiyecek ve diğer malzemeler konusunda destek alınmaktadır.

Misafirlerimizin genel sağlık taraması, kuduz aşısı uygulamaları, barınak alanını da kapsayacak şekilde parazit mücadelesi, kontrolsüz üremenin önüne geçmek maksadıyla gerçekleştirilen kısırlaştırma operasyonları düzenli bir şekilde yapılmaktadır. Misafirlerimiz içerisinden sahiplenilebilecek olanlar kısırlaştırılarak, kuduz aşıları yapılmakta ve yeni sahiplerini beklemektedirler.

VETERİNERLİK HİZMETLERİ

Ayvalık İlçe sınırları içersinde bulunan sokak hayvanlarına yönelik yapılacak müdahaleleri, sokak hayvanlarına yönelik bilinçlendirme faaliyetlerini organize etmek ve İlçe sınırları içerisinde haşerelere karşı mücadele önlemi olarak ilaçlama faaliyetlerini kentin tüm noktalarında halkın hizmetine sunmakla yükümlüdür.

Bağlı diğer görevler ;

Sokak hayvanlarına yönelik yapılacak tedavi kısırlaştırma ve benzeri faaliyetler için yıllık plan hazırlamak , bu müdahaleler için gerekli ekipman ve malzemenin teminini yapmak.

Haşere ile mücadelede kullanılacak ekipmanın teminini ve takibini yapmak.

Sokak hayvanları için hayvan refahı kapsamında bilinçlendirme faaliyetleri oluşturmak için yıllık plan yapıp bu faaliyetler için gerekli ekipman ve malzemenin teminini yapmak.

Sokak hayvanları için yapılan faaliyetlerde destek alınacak bölüm/kuruluşlarla  gerekli koordinasyonu sağlamak.

Belediyemiz yönetim sistemleri politikasına ve stratejik plana uygun olarak yıllık bölüm bütçesinin ve yatırımın / cari projelerinin belirlenmesini ve gerçekleşmesini sağlamak.

Doğrulanmış kullanıcı

11.03.2023 13:43

123 gün, 13 saat

İlan No 8106 9857 toplam görüntüleme, bugün 2

İlan Sahibi

Avatar of Kirikkuyruk_dan_ilan

Kirikkuyruk_dan_ilan

Üyelik Tarihi: 23.04.2022
Belediye veya hayvan barınağı ile iletişime geçmek isterseniz, lütfen ilandaki numaralar veya e-posta ile iletişime geçin. Bu kullanıcının tüm ilanları Kirikkuyruk.com tarafından oluşturulmuştur.

İlan sahibine mesaj gönder

İlan sahibine mesaj gönder

İlan sahibine mesaj göndermek için üye girişi yapmanız gerekir.

YORUMLAR:

Değerlendirme & Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Bu ilan için yorum yaz