Safranbolu Belediyesi – Sokak Hayvan Rehabilitasyon Merkezi

 

Sokaktaki dostlarımızın kahramanı olun!

İlan Kategorisi:

AÇIKLAMA:

(+90) 370 712 41 14

WhatsApp: 05323276204

https://www.safranbolu.bel.tr/icerik/hayvan-rehabilitasyon-merkezi

Sokak Hayvanlari Barinma ve Rehabilitasyon Merkezi Faaliyetleri;

*Sokakta yasayan basibos hayvanlar, hem halk hem cevre sagligi acisindan risk tasimaktadir. Sokak hayvanlari sorununun cozumu, suphesiz ki hem kalici hem insani olmalidir. Sahipsiz hayvanlarin denetim altinda tutulmasi, her turlu saglik ve barinma ihtiyaclarinin saglanmasi, gunumuz modern kent yasaminin gereklerindendir.

• Amac

—Insancil yontemlerle sokak hayvanlarinin sayisinin azaltilmasi.

—Sokak hayvanlarinin sahiplendirilmesi.

—Sokak hayvanlarindan kaynaklanan zoonoz hastaliklarin onlenmesi.

—Hayvanlardan kaynaklanan sikâyetlerin onlenmesi.

—Isirik vakalarinin takibi (karantina)

Hizmetler
Hayvan Rehabilitasyon Hizmetleri;

Hayvanların yakalanması,
Muayenesi,
Karantina,
Tedavi,
Kısırlaştırılması,
Aşılanması,
Kayıt altına alınma,
Sahiplendirme veya alındığı yere bırakma işlemlerini ifade eder.
*Hayvanların Yakalanması; Yakalama ekibinde iki adet personelimiz bulunmaktadır.Uyuşturucu iğne yöntemiyle hayvanlara en az acı verecek şekilde yapılmaktadır.
*Muayenesi yapılan hayvanlar eğer hastalık şüphesi varsa karantina uygulaması yapılmakta, hastalığıyla ilgili gerekli tedavi işlemi uygulanmaktadır.
*Kısırlaştırma için uygun hayvanlar gerekli hijyen yöntemleriyle kısırlaştırmaları yapılmaktadır. Genel olarak günlük 2 ila 3 hayvan kısırlaştırması yapılmaktadır. Kısırlaştırması yapılan hayvanlar, o yıl uygun görülen küpe rengiyle küpeleme ve kayıt sistemi yapılmaktadır. Kısırlaştırma sonrası uygulanan antibiyotik tedavisi aksatmadan devam eder.
* Her kısırlaştırma yapılan hayvanlara KUDUZ AŞISI yapılmaktadır. Her yıl değişen küpe rengiyle kuduz aşısının o sene uygulandığının tespiti yapılmış olur.
*Barınağa gelen her hayvanın kaydı yapılır. Hayvanın nereden, ne zaman geldiği, barınma süresinde uygulanan tedavi işlemleri, aşı uygulama zamanı, sahiplendirme tarihi veya bırakılma zamanı kayıt altına alınır.
*Barınağı ziyaret eden kişilerin sahipsiz hayvan edindirme formunu doldurduktan sonra sahiplendirme işlemleri yapılmaktadır.
*Safranbolu Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi 1 adet ameliyathane birimi, muayene, bekleme ve müşahede odası, ofis ve mescitten oluşmaktadır.
*Barınaklarımız açık ve kapalı alanlarıyla, 60 adet köpeği barındırma kapasitesine sahiptir.
*Daha iyi hizmet vermek için barınak aracımızı yeniledik. Böylelikle daha kaliteli ve hızlı bir hizmet vermekteyiz.

İzzet Kubilay BAĞ
1985 Karabük doğumludur. İlk, orta ve liseyi Karabük’te bitirdi. 2008 yılında İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesinden mezun oldu. Aynı yıl Gökkale Tarım İşletmesinde Veteriner Hekim olarak 2 sene görev yaptı. ISO 9001, ISO 22000 Gıda Kalite Kontrol sertifikasına sahiptir.

2011 yılı mart ayından itibaren Safranbolu Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezinde Veteriner Hekim olarak görev yapmaktadır.

Doğrulanmış kullanıcı

20.12.2022 20:38

104 gün, 10 saat

İlan No 7013 8262 toplam görüntüleme, bugün 0

İlan Sahibi

Avatar of Kirikkuyruk_dan_ilan

Kirikkuyruk_dan_ilan

Üyelik Tarihi: 23.04.2022
Belediye veya hayvan barınağı ile iletişime geçmek isterseniz, lütfen ilandaki numaralar veya e-posta ile iletişime geçin. Bu kullanıcının tüm ilanları Kirikkuyruk.com tarafından oluşturulmuştur.

İlan sahibine mesaj gönder

İlan sahibine mesaj gönder

İlan sahibine mesaj göndermek için üye girişi yapmanız gerekir.

YORUMLAR:

Değerlendirme & Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Bu ilan için yorum yaz