MOBIVET Beşiktaş Belediyesi Sokak Hayvanlar Ambulansı

 

Sokaktaki dostlarımızın kahramanı olun!

İlan Kategorisi:

AÇIKLAMA:

MOBIVET 444 44 55 – Dahili ‘2’

https://besiktas.bel.tr/merkezler/hizmet-merkezleri/sokak-hayvanlari-rehabilitasyon-merkezi


Sokak Hayvanları Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi
Adres: Mustafa İzzet Efendi Sok. No:5 Ortaköy
Tel: 444 44 55
Ziyaret Saatleri: 13.00 – 15.00
Beşiktaş Belediyesi bünyesinde oluşturulan Sokak Hayvanları Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi’nin amaçları:
– Hayvanların sahiplendirilmesi,
– İnsancıl yöntemlerle sokak hayvanlarının sayısının azaltılması,
– Sokak hayvanlarından kaynaklanan zoonoz hastalıklarının önlenmesi,
– Hayvanlardan kaynaklanan şikayetlerin önlenmesi ve ısırık vakalarının takibi.
Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi, vatandaş şikâyetlerini değerlendiriyor veya rutin yakalama çalışmaları sonucu hayvanları yakalıyor. Daha sonra hayvanlar iyileştirme merkezine getiriliyor ve burada gözlem altına alınıyor. Rehabilitasyon merkezinde; kısırlaştırma operasyonu, mikro çip, numaralı kulak küpesi takılması, sahiplendirme, kuduz aşısı uygulanması ve hayvanların geri bırakılması uygulamaları” yapılmaktadır.
Sokak Hayvanları Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi’nde muayene, tedavi, kısırlaştırma ve diğer ameliyatlar, ambulans ve koruyucu hekimlik hizmetleri sunuluyor.
Üçü veteriner hekim ve üçü teknisyen olmak üzere toplamda 21 personelin görev yaptığı merkezimizde; 3 adet kedi bakım odası, 1 adet köpek bakım odası, enfeksiyonlu hasta odası, kuduz hastalarına yönelik karantina odası, tüm müdahalelere uygun 1 adet tam teçhizatlı operasyon odası, röntgen odası, ilaç odası, CR röntgen cihazı, sterilazatör ve hemogram cihazı yer alıyor. Tüm ameliyat setleri ve kafesler yenilendi. Minik dostlarımızın kafesleri paslanmaz çelikten, kullanışlı ve daha hijyenik…
Kan testlerinin de başlayacağı merkezimizde; hayvan hastalıkların tanısı ve teşhisinde daha güvenilir yöntemlerle hızlı çözüm sağlanacak.
Sokak hayvanları ile ilgili şikâyetlerin değerlendirilmesi; rehabilitasyondan sonra bölgeye yenilerinin girmesine engel olabilmek amacıyla geri bırakılan hayvanlar, aşırı havlama ve saldırganlık nedeniyle rahatsızlık yaratırsa yerleri hayvanseverlerle değerlendirilerek değiştirilebilmektedir. Sahipli hayvanlardan kaynaklanan şikâyetler Beşiktaş Belediyesi tarafından yazılı olarak alınarak, Zabıta Müdürlüğüne intikal ettirilmekte, ikaz ve para cezası uygulanmaktadır.
Sokak hayvanlarını yakalamada uyuşturucu taşıyıcı enjektörler (xylazine, ketamine), tuzak sistemli kapan kafes, çift kabin kamyonet ve minibüs kullanılmaktadır.

Doğrulanmış kullanıcı

01.03.2023 14:53

46 gün, 14 saat

İlan No 11238 10477 toplam görüntüleme, bugün 5

İlan Sahibi

Avatar of Kirikkuyruk_dan_ilan

Kirikkuyruk_dan_ilan

Üyelik Tarihi: 23.04.2022
Belediye veya hayvan barınağı ile iletişime geçmek isterseniz, lütfen ilandaki numaralar veya e-posta ile iletişime geçin. Bu kullanıcının tüm ilanları Kirikkuyruk.com tarafından oluşturulmuştur.

İlan sahibine mesaj gönder

İlan sahibine mesaj gönder

İlan sahibine mesaj göndermek için üye girişi yapmanız gerekir.

YORUMLAR:

Değerlendirme & Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Bu ilan için yorum yaz