Erzurum Hayvan Barınağı

 

Bizi takip edin:

Sokaktaki dostlarımızın kahramanı olun!

İlan Kategorisi:

Detaylar

Telefon04423441657
İlErzurum
İlçeOsmangazi Mahallesi, Dutçu Köprüsü, Palandöken
SokakErzurum Hayvan Barınağı

Açıklama

Paylaş:

Hayvan Barınağı: 0442 344 1657

https://www.erzurum.bel.tr/GuncelHaber-sokak-hayvanlarina-konforlu-bakim-evi/29/247.html
Cagri merkezi: 444 16 25


Erzurum Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde sokak hayvanlarına verilen hizmetin kalitesi artırıldı. Mevsimsel değişikliklere uygun olarak dizayn edilen Bakım Evi’nde 300 köpek ve 25 kedinin bakımı yapılıyor. Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü, sokak hayvanlarının rahat ve konforu için itinalı bir bakım gerçekleştiriyor. 2015 yılı içerisinde Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne getirilen bin 246 köpek ve 79 kediye kuduz aşısı yapılırken, toplam 840 yaralı hayvana müdahale edildi. Bakım Evi’nde yer alan 137 hayvan da sahiplendirildi. Mama ve 10 bin ekmekle hayvanların sağlıklı bir şekilde beslenmesi sağlandı. Erzurum Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde başıboş sokak hayvanlarının toplatılıp, barınma ve beslenme ihtiyaçları karşılandı. 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında bakıma muhtaç hayvanların tedavi ve bakımı gerçekleştirildi. Ayrıca hayvan severler, öğrenci kulüpleri ve diğer sivil toplum kuruluşlarıyla da işbirliği içerisinde toplumda

korumaya muhtaç hayvan bilincinin oluşturulması sağlandı. Hayvan Bakım Evi’nin imkânları doğrultusunda evcil hayvanlara yeni sıcak ortamlar sağlandı. Tavuk, ördek, tavşan gibi evcil hayvanların da yer aldığı bakım evinde, kanatlı ve tavşan evleri oluşturuldu.

 

YABAN HAYATININ KORUNMASI

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde, yaban hayatının korunmasına yönelik 2014 ve 2015 kış mevsiminde saha çalışması ve beslenme faaliyetinde de bulunuldu. Elverişsiz hava şartlarının hüküm sürdüğü günlerle aşırı soğuklarda yiyecek bulmakta güçlük çeken yırtıcı hayvanlar için hazırlanan gıda ürünleri doğaya bırakıldı. Yaban hayatının korunmasına yönelik 2016’da kapsamlı ve çok yönlü bir çalışmanın planlaması yapılıyor.


Veteriner ve Mezbahaneler Şube Müdürlüğü

https://www.erzurum.bel.tr/Kurumsal-Yapi-Personel-Karti/3/105.html

Telefon: 0442 233 00 04 – 1220
Email: cagri.birdal@erzurum.bel.tr

Sokaktaki dostlarımızın kahramanı olun!
Avatar of KirikKuyruk tarafindan eklenen ilanlar

KirikKuyruk tarafindan eklenen ilanlar

İlan sahibi Üyelik Tarihi: 10.06.2020

İlan sahibine mesaj gönder

İlan sahibine mesaj gönder

İlan sahibine mesaj göndermek için üye girişi yapmanız gerekir.

Değerlendirme & Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Bu ilan için yorum yaz