Diyarbakrı Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi

 

Kirikkuyruk.com’u takip edin:

İlan Kategorisi:

Sokaktaki dostlarımızın kahramanı olun!

Açıklama

0412 345 02 23
Ergani Yolu 19.km – Diyarbakir
http://www.diyarbakir.bel.tr/hizmetler/saglik-hizmetleri/hayvan-barinak.html

https://www.diyarbakir.bel.tr/iletisim.html

BAKIMEVİ nin Kuruluşu ve İdari Yapısı 

İlimiz Ergani yolu 19 km’de kurulan Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon merkezimiz açık ve kapalı alan olarak topla 17.000 m2 üzerine inşa edilmiştir. 700 hayvan kapasiteli bakımevimiz eski barınağın artan ihtiyaca cevap olmaması nedeniyle yeni yerinde daha da işlevsel hale getirilmiş, 28.11.2007 tarihinde Başkanımız Sayın Osman Baydemir tarafından bizzat açılışı yapılarak hizmet vermektedir.

Kapalı Alan Üniteleri
Muayene odası Veteriner Hekim Odası, Veteriner Sağlık Teknikerleri Odası, Büro, Operasyon odası ve Gönüllülere ait oda ile toplantı odasından oluşan idari bina ile hayvanlara ait mutfak, Post-operatif Bakım Ünitesi, depo ve Personel Sosyal Tesislerinden oluşmaktadır.

Açık Alan Üniteleri
Yeni getirilen hayvan alanlarına, annesiz yavrular bölümü, yavrulu anneler bölümü, kısırlaştırılacak hayvanlar bölümü ve gezinti alanlarından oluşmaktadır. Ayrıca olası artan ihtiyaca cevap olabilecek yeşil alanlar ve boş alanlar mevcuttur. Bakım evimiz bu özellikleri ile sadece bölgemizin değil ülkemizinde en kapsamlı bakım evlerinden olup Türkiye’nin değişik illerine de gönderdiğimiz proje örneği ile örnek teşkil etmiştir.

Faaliyetlerimiz
Bakımevine getirilen hayvan ilk olarak genel muayenesi yapılır. Herhangi bir hastalık veya cerrahi müdahale gerektirecek bir durum yok ise iç ve dış parazit ilaç uygulaması yapılır. Hasta hayvana gerekli müdahale yapılarak karantina bölümüne diğer hayvanlar ise yaşına ve cinsine uygun ünitelere alınır. Kısırlaştırma yaşına gelmiş ve herhangi bir sağlık sorunu olmayan erkek ve dişi hayvanlar kısırlaştırılarak Post-operatif bakım ünitesinde 2-3 gün boyunca gereken tedaviler yapıldıktan sonra uygun bölümlere alınır.

Hayvan Hareketliliği
Bakım evi ve Rehabilitasyon merkezinde kuruluşundan bu güne kadar yavru ve gelişki olmak üzere toplam 2500’ün üzerinde hayvan barındırılmıştır. Bunların 371 tanesi trafik kazalı, yaralı, uyuz ve benzeri sorunlardan dolayı gerekli müdahaleleri yapılmıştır. Bunların arasında baykuş, leylek, kedi, eşek, at gibi hayvanlarda bulunmaktadır.
Barınağa getirilen tüm hayvanların iç ve dış paraziter mücadelesi kuduz aşıları karma aşıları yapılmıştır.
1500’ün üzerinde hayvan kısırlaştırılmıştır 1250 civarında hayvan alındıkları ortama geri bırakılmıştır. 850 üzerinde sahiplendirilmiş halen takipleri yapılmaktadır. Halen bakımevinde 400’ün üzerinde hayvan bakım ve kontrol altında tutulmaktadır.

Paylaş:

20.02.2021 13:53

24 gün, 19 saat

İlan No 6083 1843 toplam görüntüleme, bugün 0
KirikKuyruk tarafindan eklenen ilanlar

KirikKuyruk tarafindan eklenen ilanlar

İlan sahibi Üyelik Tarihi: 10.06.2020

İlan sahibine mesaj gönder

İlan sahibine mesaj gönder

Lütfen formu doldurun.

Yorumlar:

Değerlendirme & Yorumlar

1 Ortalama
(2)
5 stars
0
4 stars
0
3 stars
0
2 stars
0
1 star  
2

Düşüncelerinizi diğer ziyaretçilerle paylaşın.

Yorum yaz →
 1. Avatar
  2 saatit arıyorum santrale bağlanamıyorum
  mustafa kaya - 15.07.2020

  Bu nasıl bir hizmet araba çarmış köpeğe yazık bu nasıl bir hizmet yazıklar olsun

 2. Avatar
  Ben arıyorum acmiyorsunuz
  Ahmet kaya - 14.11.2020

  Diyarbakır Ali emri 2.sokakta bı kedi karnında büyük bı şiş var arka bacakları yerde sürünüyor kaç saatir arıyorum acmiyorsunuz hayvancağıza yazık ulaşın bana

Bu ilan için yorum yaz