Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi

 

Sokaktaki dostlarımızın kahramanı olun!

İlan Kategorisi:

AÇIKLAMA:

0412 345 02 23
Ergani Yolu 19.km – Diyarbakir
http://www.diyarbakir.bel.tr/hizmetler/saglik-hizmetleri/hayvan-barinak.html

https://www.diyarbakir.bel.tr/iletisim.html

BAKIMEVİ nin Kuruluşu ve İdari Yapısı 

İlimiz Ergani yolu 19 km’de kurulan Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon merkezimiz açık ve kapalı alan olarak topla 17.000 m2 üzerine inşa edilmiştir. 700 hayvan kapasiteli bakımevimiz eski barınağın artan ihtiyaca cevap olmaması nedeniyle yeni yerinde daha da işlevsel hale getirilmiş, 28.11.2007 tarihinde Başkanımız Sayın Osman Baydemir tarafından bizzat açılışı yapılarak hizmet vermektedir.

Kapalı Alan Üniteleri
Muayene odası Veteriner Hekim Odası, Veteriner Sağlık Teknikerleri Odası, Büro, Operasyon odası ve Gönüllülere ait oda ile toplantı odasından oluşan idari bina ile hayvanlara ait mutfak, Post-operatif Bakım Ünitesi, depo ve Personel Sosyal Tesislerinden oluşmaktadır.

Açık Alan Üniteleri
Yeni getirilen hayvan alanlarına, annesiz yavrular bölümü, yavrulu anneler bölümü, kısırlaştırılacak hayvanlar bölümü ve gezinti alanlarından oluşmaktadır. Ayrıca olası artan ihtiyaca cevap olabilecek yeşil alanlar ve boş alanlar mevcuttur. Bakım evimiz bu özellikleri ile sadece bölgemizin değil ülkemizinde en kapsamlı bakım evlerinden olup Türkiye’nin değişik illerine de gönderdiğimiz proje örneği ile örnek teşkil etmiştir.

Faaliyetlerimiz
Bakımevine getirilen hayvan ilk olarak genel muayenesi yapılır. Herhangi bir hastalık veya cerrahi müdahale gerektirecek bir durum yok ise iç ve dış parazit ilaç uygulaması yapılır. Hasta hayvana gerekli müdahale yapılarak karantina bölümüne diğer hayvanlar ise yaşına ve cinsine uygun ünitelere alınır. Kısırlaştırma yaşına gelmiş ve herhangi bir sağlık sorunu olmayan erkek ve dişi hayvanlar kısırlaştırılarak Post-operatif bakım ünitesinde 2-3 gün boyunca gereken tedaviler yapıldıktan sonra uygun bölümlere alınır.

Hayvan Hareketliliği
Bakım evi ve Rehabilitasyon merkezinde kuruluşundan bu güne kadar yavru ve gelişki olmak üzere toplam 2500’ün üzerinde hayvan barındırılmıştır. Bunların 371 tanesi trafik kazalı, yaralı, uyuz ve benzeri sorunlardan dolayı gerekli müdahaleleri yapılmıştır. Bunların arasında baykuş, leylek, kedi, eşek, at gibi hayvanlarda bulunmaktadır.
Barınağa getirilen tüm hayvanların iç ve dış paraziter mücadelesi kuduz aşıları karma aşıları yapılmıştır.
1500’ün üzerinde hayvan kısırlaştırılmıştır 1250 civarında hayvan alındıkları ortama geri bırakılmıştır. 850 üzerinde sahiplendirilmiş halen takipleri yapılmaktadır. Halen bakımevinde 400’ün üzerinde hayvan bakım ve kontrol altında tutulmaktadır.

Doğrulanmış kullanıcı

12.02.2023 15:17

156 gün, 10 saat

İlan No 6083 9913 toplam görüntüleme, bugün 0

İlan Sahibi

Avatar of Kirikkuyruk_dan_ilan

Kirikkuyruk_dan_ilan

Üyelik Tarihi: 23.04.2022
Belediye veya hayvan barınağı ile iletişime geçmek isterseniz, lütfen ilandaki numaralar veya e-posta ile iletişime geçin. Bu kullanıcının tüm ilanları Kirikkuyruk.com tarafından oluşturulmuştur.

İlan sahibine mesaj gönder

İlan sahibine mesaj gönder

İlan sahibine mesaj göndermek için üye girişi yapmanız gerekir.

YORUMLAR:

Değerlendirme & Yorumlar

1 Ortalama
(2)
5 stars
0
4 stars
0
3 stars
0
2 stars
0
1 star  
2

Düşüncelerinizi diğer ziyaretçilerle paylaşın.

Yorum yaz →
  1. 2 saatit arıyorum santrale bağlanamıyorum
    mustafa kaya - 15.07.2020

    Bu nasıl bir hizmet araba çarmış köpeğe yazık bu nasıl bir hizmet yazıklar olsun

  2. Ben arıyorum acmiyorsunuz
    Ahmet kaya - 14.11.2020

    Diyarbakır Ali emri 2.sokakta bı kedi karnında büyük bı şiş var arka bacakları yerde sürünüyor kaç saatir arıyorum acmiyorsunuz hayvancağıza yazık ulaşın bana

Bu ilan için yorum yaz