Memlekette Insan Yok mu?

 

Kirikkuyruk.com’u takip edin:

İlan Kategorisi:

Açıklama

Iyi günler. Yaklaşık 4 senedir koy evinin balkonunda nerdeyse 150 kediyi doğurtup büyütüp baktık. Doğumlarıni annem evde yardım ediyor, sütten kesilince önce balkona sonra dışarı saliyoruz, ama onlar bizim balkondan hiç ayrılmıyor. Ben engelliyim çalışamıyorum, annemin dul maaşıyla bunca kediye bakmak artık imkansız hale geldi. Eskiden bir çuval (15kg) mama bir ay giderken, şimdi bir haftayı zor çıkarıyoruz. Bunun yanında her sabah ve her akşam bir ekmeğe bir konserve yaş mamayı karıştırıp veriyoruz. Köylüden alıp kaynattıktan sonra verdiğimiz sütler de cabası. Onlar soğuktan üşümesin, çakalların, yabani kopeklerin ve tilkilerin kurbanı olmasın diye balkona yaptığım derme çatma yuva da cabası. Her hafta içindeki battaniyeleri yıkayıp yeniliyoruz. Yani elimizden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyoruz ama nafile. Belediyeye defalarca başvurduk en son Cimer e de belediyeyi ilgisizlikle şikayet edince, bize yalandan bir çuval bayat mama ile kullanma tarihi geçmiş bir kutu pire damlası gönderip, mamanın yanında resmimizi yalandan çekip, gittiler. Bundan sonra ne belediyeden ne başka bir hayır kuruluşundan ne de hayvansever bir dernekten cevap alamadık. Cok zor durumdayız. Çarşıdaki esnafa büyük borç yaptık artık veresiye mama da vermiyor hiçbir petshop dükkanı. hiçbir şekilde kimseden bir çıkar gözetmeden hayır olsun diye başladığımız bu iş boyunuzu çok aştı. Lütfen acil yardim edin. bize acilen yaş ve kuru mama lazım. Yaklaşık 28 30 kedi ve bizler cevabınızı acilen bekliyoruz. Cidden yardım etmek isteyen bir insan evladı çıkarsa telefon ve adresi paylasabilirim, buyrun gelin kendiniz görün, yeter ki bir Allah’ın kulu da ilgilensin!

Kısırlaştırma için Haytap ile temasa geçmiştim, onlar da gezici veteriner grubu ile temasa gecmemi sağladılar fakat, gezici veterinerlerin başı cok kalabalık olduğu için buraya 3 ay sonraya gün verdiler, gelmeden önceki gün beni aradığında kedileri akşamdan aç bırakmamı kısırlaştırma operasyonu öncesi midelerinin boş olması gerektiği söylendi. 1 2 kedi evde bakıyor olsam hay hay derdim ama 30 35 sokak kedisine bunu nasıl yapacağım diye sorduğumda bana, artık orası size ait, yedirmeyin dediler. Ben yedirmesem dışarıdan bir musibet yemiş olsalar bunu ben nereden bileceğim diye sorunca da tabi öyle bir durum olabilir dediler ve bu olay orada sürüncemede kaldı. Artı doğurmasınlar ne kendilerine ne bize yazık olmasın.

 

Paylaş:

15.11.2021 19:36

74 gün, 21 saat

İlan No 75861928be3d6e92 222 toplam görüntüleme, bugün 0
Sokaktaki dostlarımızın kahramanı olun!
Avatar of burak1

burak1

İlan sahibi Üyelik Tarihi: 15.11.2021

İlan sahibine mesaj gönder

İlan sahibine mesaj gönder

Lütfen formu doldurun.

Yorumlar:

Değerlendirme & Yorumlar

4.5 Ortalama
(1)
5 stars
0
4 stars
1
3 stars
0
2 stars
0
1 star  
0

Düşüncelerinizi diğer ziyaretçilerle paylaşın.

Yorum yaz →
 1. Kırık Kuyruk
  Kısırlaştırma

  Sevgili hayvansever,
  Çabalarınız harika ve kedilerle ilgilendiğiniz için teşekkür ederiz.

  Metninizden, kediler doğum yapmaya devam ediyor gibi görünüyor ve onları kısırlaştırmadığınızı varsayıyoruz. Aynı zamanda “Kısırlaştırmayı destekliyorum” seçtiniz. Lütfen onları kısırlaştırmak için ne yaptığınızı netleştirmek için metninizi düzenleyin.
  O zamana kadar menüyü “Kısırlaştırma konusunda kararsızım” olarak değiştirdik. Listeleme bilgilerinizi istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

  Bu arada, sizinle paylaşmak istediğimiz iki bağlantı:
  YKB Nedir:
  https://kirikkuyruk.com/ykb-nedir/

  Posterler:
  https://kirikkuyruk.com/posterler/

  Tüm desteğiniz için teşekkür ederiz ve umarım birçok kişi kedi popülasyonunu kontrol altında tutma ve böylece sizin ve onlar için iyi bir yaşamı mümkün kılma çabalarınızı destekleyecektir.

  KK Ekibi

Bu ilan için yorum yaz