3 Aylık Yavrumuzun tedavi masrafları

 

Sokaktaki dostlarımızın kahramanı olun!

Detaylar

İlan TürüYardım Arayanlar
İlİstanbul

Açıklama

Paylaş:

Merhaba, 3 aylık sarman bir yavrumuz, 2 aylık iken sahiplendik, hareketli iştahlı bir yavruydu, sahiplenmemizden 2 hafta sonra veterinere hem tırnaklarını kestirmek hem de aşılarına başlamak için gittik.

Gittiğimizde bize önceki sahibinin herhangi bir aşı veya parazit yaptırıp yaptırmadığını sordu, biz de iç parazitlerinin yapıldığını söyledik. Veteriner yine de yaptıralım dedi ve hem aşıyı hem de parazit ilacını birlikte verdi, ayrıca karne verdi. Bize ilk aşılardan sonraki gün halsiz iştahsız kalabileceğini söyledi, ve eve döndük.

1 gün geçti, dediği gibi halsizdi, araya hafta sonu girmişti, 3 günde şunlar oldu; kurt kustu, mamasını kustu, dışkısından kurt çıktı, mamasını hiç ama hiç yemedi, suyuna dokunmadı sussuz kalmasın diye şırıngayla zar zor su içirdik, mama yemediği için tavuk parçaları, sosis gibi bir çok şeyi denedik azıcık yiyip bırakıyordu.

3 gün sonunda gittik veterinere serum bağladı bir çok vitamin, kusmaması için iğneler yaptı ( sonradan fark ettik bunları karneye yazmamış), ertesi gün aynı şeyleri tekrarladık derken 1 hafta geçti. Bu 1 haftada 3 mama değiştirmiştik.

Yavrumuz bir deri bir kemik kalmıştı, halsizliği halen geçmemişti, ve biz sonunda 600tl ödemiştik ne fatura almıştık ne de son yapılan tedaviler karneye yazılmıştı.

Sonrasında veteriner arayışına girdik ve bir veteriner bulduk, bize öncelikle daha önce yapılan parazit ve rutin aşıların birlikte yapılmaması gerektiğini söyledi, ayrıca yapılan her işlemin karneye mutlaka yazılması gerektiğini söyledi, iyileşebilir mi diye sorduk ve 5 ila 8 gün klinikte kalması gerektiğini  bağırsaklarının zarar gördüğünü tedavi sonucunda büyük bir ihtimal sağlığına kavuşacağını söyledi, ve bize de bu veteriner öncekine göre daha güvenilir geldi.

Sonrasında fiyat bilgisi istedik ve daha yeni 600tl’yi boş bir tedaviye verdikten sonra, yeni veteriner 1500-1800tl arası bir ücretin çıkabileceğini söyleledi, parasında değiliz fakat, önceki veterinerin 1 haftadaki sonuçsuz tedavisi ve 1 haftalık psikolojik yorgunluk bize ağır geliyordu, tek çalışanımız evin babası o ise pandemi dolayısı ile her şeye yetişemiyor.

Biz ücreti ödemeye çalışcağız, lütfen siz de bize yardım edin, ilk kez bir kedi sahipleniyoruz ve ilk haftalardan böyle olaylar yaşamak bizi üzüyor.

Yardımlarınızı bekliyoruz.

Yeni veterinerin faturası veya karneyi görmek isterseniz bu adrese yazabilirsiniz.

e-posta: hck3467@gmail.com

14.12.2020 21:33

325 gün, 16 saat

İlan No 5315fd7a5e461499 88 toplam görüntüleme, bugün 0
Sokaktaki dostlarımızın kahramanı olun!

Adres


Yusuf Can

İlan sahibi Üyelik Tarihi: 14.12.2020

İlan sahibine mesaj gönder!

İlan sahibine mesaj gönder!

İlan sahibine mesaj göndermek için üye girişi yapmanız gerekir.

Değerlendirme & Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Bu ilan için yorum yaz