Basın Acıklaması 04 Şubat 2021

FREE FOR USE


Sokak hayvanları ile sevenlerini buluşturan web sitesi: Kirikkuyruk.com

Sahipsiz dostlarımıza yardım etmek isteyen yüzlerce yardımseverin adresi Kirikkuyruk.com, yeni tasarım ve arayüzüyle yayında. Portal sayesinde mahallenizdeki hayvanlara yardım istemek ya da el uzatmak artık çok daha kolay.

Her gün sosyal medyada, yardıma muhtaç hayvanlara ilişkin onlarca mesajla karşılaşıyoruz. Terk edilmiş, hasta veya acı çeken kedi ve köpeklerin fotoğrafları yüreğimizi burkuyor. Ancak bu mesajların büyük bir bölümü, sosyal medyadaki mesaj bombardımanının arasında yitip gidiyor. Yardıma muhtaç hayvanların acısı da, yardım etmek isteyenlerin iyi niyeti de; günlük gelişmeler, mutlu özçekimler veya yemek paylaşımlarının arasında kayboluyor.

Neyse ki, bu yardım çığlıklarını iletenler ile yardım etmek isteyenleri buluşturmanın artık kolay bir yolu var. Kirikkuyruk.com (BustedTails.com) web sitesine girenler, sokak hayvanlarıyla ilgili sıkıntıları paylaşabilecekleri gibi, önceden girilmiş destek çağrılarına da yanıt verebiliyor. Site, yeni tasarımı ile bu işlevini daha pratik hale getiriyor.

Süreç şöyle işliyor: Kayıtlı kullanıcı, yardıma ihtiyacı olan kedi, köpek veya diğer sokak hayvanları için ücretsiz bir ilan yayınlayabiliyor veya önceden siteye girilen bir ilana yanıt verebiliyor. 30’dan fazla kategoride toplanmış yüzlerce ilan arasından; örneğin “kayıp köpek” veya mahsur kalmış bir kediyi kurtarmak için “kapan” gibi anahtar sözcüklerle arama yapabiliyor. Kullanıcılar, harita tabanlı sistem sayesinde de bulundukları bölgedeki diğer hayvanseverlerle kolayca bağlantıya geçebiliyor.

Sokak hayvanlarına yardım etmenin her zaman bir yolu var. Bunu yapmak için mali gücünüzün veya zamanınızın ne kadar az ya da çok olduğunun da hiçbir önemi yok. Sokak hayvanlarından birini sahiplenme imkanı olmayanlar, sisteme kayıtlı bir başka hayvansevere mama yardımında bulunabilir, hayvanları beslemeyi veya veterinere götürmeyi teklif edebilir ya da kurtarılmış bir hayvana, iyileşene kadar geçici bir yuva olabilir. Acil bir durumda bir sokak hayvanının kurtarılması için taşıma kafesini ödünç vermek de sokakta yaşayan canlara el uzatmanın bir başka yolu.

KirikKuyruk.com’un temel amacı, bir iyilik ağı oluşturarak, sokak hayvanlarına bakan ve yardım edenleri desteklemek; böylece sokakta yaşanan acıları azaltmak, ayrıca evcil hayvanların sokaklara terk edilmesini önlemek.

Site, mobil uyumlu bir tasarımla oluşturulduğu için herhangi bir aplikasyon kullanmayı gerektirmiyor. Siz de sadece ücretsiz bir ilan vererek veya yardım çağrılarına yanıt vererek sitenin sloganını hayata geçirebilirsiniz: “Sokaktaki Dostlarımızın Kahramanı Olun!”

Twitter: https://twitter.com/kirikkuyruk
Instagram: https://www.instagram.com/kirikkuyruk/
Facebook: https://www.facebook.com/kirikkuyruk/

Hakkimizda: https://kirikkuyruk.com/hakkimizda/

Posterler: https://kirikkuyruk.com/posterler/

Biz basinda: https://kirikkuyruk.com/basin/

Avatar of KirikKuyruk.com

Tarafından KirikKuyruk.com

Kendilerini hayvanlara adamış iyi kalpli insanları bir araya getirip, onlara yardım etmeyi ve güçlü, yerel bir hareket yaratmayı hedefliyor. Kirikkuyruk.com

04.02.2021 12:45

929 toplam görüntüleme, bugün 0

Değerlendirme & Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Bu ilan için yorum yaz